Warto zobaczyć

Trzęsacz

Trzęsacz to miejscowość oddalona od Rewala zaledwie o 1 km. Warto udać się tam na spacer i obejrzeć ruiny gotyckiego kościoła wybudowanego na przełomie XIV i XV w. w odległości 2 km od morza. Dziś pozostał tylko fragment południowej ściany kościoła, ponieważ procesy obsuwania się klifu spowodowały, że brzeg morski nieustannie zbliżał się do budowli i w 1901 r. zawaliła się pierwsza jego część. Jako, że jest to jedyna tego typu atrakcja turystyczna w Europie zbocze, na którym soi zabytek zostało umocnione, tak aby sztormy nie zagrażały już budowli. Wyposażenie świątyni można obejrzeć w Katedrze w Kamieniu Pomorskim, a część zabytkowego tryptyku została przeniesiona do Kościoła w Rewalu.

Trzęsacz to idealne miejsce na uprawianie paralotniarstwa. Znajduje się tu odkryty brzeg klifowy – idealne miejsce startów dla amatorów paralotni i motolotni.

Przez Trzęsacz przebiegają dwa szlaki turystyczne: Szlak Pobrzeża Rewalskiego i Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego – Europejski Szlak Dalekobieżny E-9
Z Rewala do Trzęsacza można dostać się także Kolejką Wąskotorową.
© 2007 - 2011 Pomerania Rewal  |  All rights reserved
Projekt & cms: www.zstudio.pl